Sarantis na świecie


Odwiedź nasz stronę grupową

Grupy Sarantis ǀ Angielski

lub wybierz lokalizację

Grupa Sarantis uzyskuje zezwolenia antymonopolowe wymagane dla Luksja

24 LUTEGO 2020

Niniejszy komunikat jest kontynuacją naszego pisma z połowy sierpnia 2019r., w którym informowaliśmy o podpisaniu przez Grupę PZ Cussons umowy sprzedaży polskiej marki Luksja z Grupą Sarantis („Transakcja sprzedaży”). W tym samym czasie PZ Cussons i Sarantis podpisały umowę dotyczącą dystrybucji niektórych pozostałych marek PZ Cussons (między innymi: Carex, Original Source i Morning Fresh) w Polsce oraz w krajach Europy Środkowej i Wschodniej (“Umowa dystrybucyjna”). Zapewne pamiętają Państwo, że Transakcja sprzedaży zależała od akceptacji instytucji antymonopolowych w odpowiednich krajach, w tym w Polsce.

Chcielibyśmy niniejszym poinformować, że na dzień dzisiejszy, 24 lutego 2020 roku, wszystkie wymagane zgody urzędów antymonopolowych zostały uzyskane. W związku z tym zamiarem stron jest, aby finalizacja Transakcji sprzedaży i wejście w życie Umowy dystrybucyjnej nastąpiły w dniu 28 lutego 2020 roku.

Prosimy mieć na względzie, że wspomniane procesy sprzedaży i dystrybucji nie wymagają żadnego okresu przejściowego, co oznacza, że natychmiast po finalizacji Transakcji sprzedaży i Umowy dystrybucyjnej spółka Sarantis rozpocznie sprzedaż wyżej wymienionych marek w regionie.

Po zamknięciu transakcji jedyną firmą odpowiedzialną za sprzedaż i dystrybucję tych marek na rynku polskim i rynkach Europy Środkowej i Wschodniej będzie spółka Sarantis.

Luksja obecna jest na polskim rynku od 1989 roku. W tym czasie stała się nie tylko jedną z najpopularniejszych marek kosmetycznych w kraju, ale także cenionym ekspertem w kwestii mycia i pielęgnacji skóry kobiet i całej rodziny. Oferta Luksji obejmuje wysokiej jakości żele pod prysznic, płyny do kąpieli, mydła do rąk w kostce oraz w płynie. Luksja jest liderem sprzedaży ilościowej na rodzimym rynku w kategorii produktów do mycia ciała*.

Profile Marki: Facebook Instagram Strona

Grupa Sarantis uzyskuje zezwolenia antymonopolowe wymagane dla Luksja (294,7KB)

ISO Certyfikaty 2022

Grupa Sarantis - inwestycje na rzecz promowania bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy oraz ciągłej poprawy wyników w zakresie ochrony środowiska Zapewnienie wysokiej jakości produktów oraz aktywny wkład w ochronę środowiska i promocję bezpieczeństwa i higieny pracy stanowią podstawowy cel i integralny element filozofii Grupy.
Więcej
Change cookies consent Revoke cookies consent