Sarantis na świecie


Odwiedź nasz stronę grupową

Grupy Sarantis ǀ Angielski

lub wybierz lokalizację

Grupa Sarantis ogłasza przejęcie Luksji w Polsce

13 SIERPNIA 2019

Grupa Sarantis sfinalizowała przejęcie LUKSJI, polskiej marki kosmetycznej specjalizującej się w branży kategoria produktów do pielęgnacji ciała. Dokładniej rzecz biorąc, Grupa Sarantis podpisała umowę nabycia znaku towarowego LUKSJA, które do tej pory należały do ​​firmy PZ Cussons Plc. Nabycie podlega zatwierdzeniu Komitetu Antymonopolowego.

LUKSJA to wielokrotnie nagradzana marka kosmetyków, szczycąca się 30-letnią historią udanej obecności na polskim rynku płynów do kąpieli i żeli pod prysznic. LUKSJA zajmuje wiodącą pozycję w markowym mydle w kostce, kategorii mydła w płynie, mycia rąk i pianki do kąpieli.

Produkty LUKSJA są wysoko cenione na rynku ze względu na wysoką jakość, niepowtarzalne zapachy i ciągły proces rozwoju nowych produktów, który odpowiada na potrzeby i trendy konsumentów.

Sprzedaż LUKSJI w 2018 roku wyniosła 16 mln. euro. Koszt nabycia wynosi 9,222 mln GBP i zostanie sfinansowany z własnej gotówki. W ramach umowy Grupa Sarantis będzie obecnie dystrybutorem innych marek PZ Cussons sprzedawanych w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym Morning Fresh, Carex, Original Source itp. Szacunkowa sprzedaż z Działalności dystrybucyjnej wynosi 6 mln. euro. Należy zauważyć, że Grupa Sarantis nie przyjęła żadnych kosztów związanych z działalnością dystrybucyjną.

To przejęcie, całkowicie zgodne ze strategicznym planem rozwoju Grupy, doskonale pasuje do Portfolio Grupy i umacnia swoją pozycję jako wiodącego producenta produktów konsumenckich, obsługując umacnia geograficzny ślad Grupy na jej terytorium. Ponadto LUKSJA oferuje liczne możliwości ekspansji poprzez wykorzystanie silnej wartości marki w celu dywersyfikacji na sąsiednie podkategorie rynku higieny osobistej.

Grupa Sarantis ogłasza przejęcie Luksji w Polsce (278,8KB)

Grupa Sarantis: Zakończenie przejęcia Stella Pack S.A. otwiera nowy rozdział na ścieżce rozwoju Grupy

Ateny, Grecja – 12 stycznia 2024 – W dniu dzisiejszym Grupa Sarantis ogłosiła pomyślne zakończenie projektu przejęcia Stella Pack S.A. przez ich polską spółkę Sarantis Polska S.A. To przejęcie stanowi ważny kamień milowy w strategii rozwoju Grupy i dodatkowo wzmacnia jej pozycję jako wiodącego producenta produktów konsumenckich o znaczącej oraz stale rosnącej obecności międzynarodowej.
Więcej
Change cookies consent Revoke cookies consent